Tourist attractions

 Hrad Ľubovňa

Hrad Ľubovňa

V meste Stará Ľubovňa sa určite oplatí zostať o čosi dlhšie. Vyberte sa s nami na potulky po jeho ďalších zaujímavostiach. Dominantou mesta je starobylá pevnosť Hrad Ľubovňa. Jeho históriu, ktorá sa začala písať v 14. storočí ovplyvnili významné uhorské a poľské šľachtické rody - Drugethovci, Kmitovci, Ľubomirskí, Raiszovci a Zamoyskí. Pod hradom Ľubovňa sa v krásnom prírodnom prostredí nachádza skanzen ľudovej kultúry. Drevený kostolík, obytné drevenice, hospodárske budovy a technické pamiatky, to všetko približuje život na dedine v minulosti. Peknú prechádzku ponúka aj 4,5 km dlhý peší turistický chodník. V lesoparku nájdete odpočívadla, drevené preliezačky a iné detské atrakcie.

Tri Koruny

Tri Koruny

Stará Ľubovňa má výbornú polohu na jednodňové výlety do blízkeho okolia, ktoré je bohaté na kultúrne, historické pamiatky a prírodné zaujímavosti. Nedotknutá príroda v Pieninskom národnom parku láka každý rok veľa turistov, ktorým sa ponúka prechádzka náučným chodníkom popri Dunajci a veľa iných turistických trás. Na území národného parku sa nachádzajú národné prírodné rezervácie: Prielom Dunajca, Prielom Lesnického potoka a Haligovské skaly.  Jedinečnou atrakciou je splav rieky na drevených pltiach, ako aj adrenalinový rafting. V okolitých zamagurských dedinkách v Haligovciach, Lesnici, Veľkej Lesnej, či Stráňanoch sú zachované prvky goraľskej drevenej architektúry a hodnotné sakrálne pamiatky.

Sochárske sympózium Vyšné Ružbachy

Sochárske sympózium Vyšné Ružbachy

Vyhľadávaným miestom na oddych je obec Vyšné Ružbachy so širokými službami cestovného ruchu. Miestne liečebné kúpele ponúkajú kvalitnú kúpeľnú starostlivosť a relax.  Prírodnou zaujímavosťou je travertínové jazierko Kráter s termálnou vodou. Na začiatku obce vo voľnej prírode je unikátne sochárske sympózium.

© 2020 | Marmon, spol. s r. o. | SiteMap | Valid HTML 5! Valid CSS 3!